ایران در برزخ آفریقای جنوبی

کره شمالی 0 - ایران 0
متاسفانه چون زمان پخش این بازی در وقت اداری بود ، نتونستم بازی رو از تلویزیون ببینم اما با توجه به شنیده هام از رادیو می شه اینطور برداشت کرد که تیم ایران در نیمه اول تا حدودی به فکر کسب سه امتیاز بود اما در نیمه دوم چهره محتاط تری داشت .
البته باید به این نکته هم اشاره داشت که کره جنوبی و عربستان هم نتونستن در پیونگ یانگ کاری از پیش ببرن و به نظرم کسب یک امتیاز خوب بود اما نه در شرایط فعلی .

ایران 1 - امارات 0
خوشبختانه این بازی رو دیدم .
نیمه اول تیم ملی ایران نمایش جذابی نداشت . هدف این بود که نکونام از مرکز میدان جناحین ما رو تغذیه کنه و اونها هم با ارسالهاشون هافبکها و فورواردهای ما رو صاحب موقعیت کنن اما از یه طرف این ارسالها فاقد دقت و سرعت لازم بود .
گوشهای چپ و راست ما سانترهای خطرناکی رو نتونستن روی دروازه حریف ارسال کنن و از طرفی در معدود موقعیت ها هم ، فورواردهای ما خوب هدف گیری نکردن .
امارات در این نیمه با دفاع چند لایه بازی رو به خوبی اداره می کرد .
نیمه دوم ، مهدوی کیا که خیلی هم خوب بازی نکرد جای خودش رو به خلعتبری داد . البته به شخصه معتقدم که هاشمیان هم یک بازیکن بی تاثیر بود و او هم باید تعویض می شد .
با اومدن خلعتبری ، جنبش و جوش تیم ملی هم زیاد شد . البته در یکی از همین صحنه ها هم همین جناب خلعتبری نزدیک بود کار دستمون بده و شانس آوردیم که داور از بازی اخراجش نکرد .
به هر حال تیم ایران باز هم دستور کارش ارسال از جناحین بود منتهی با این تفاوت که این بار گوشه چشمی هم به عمق خط دفاعی حریف داشت و دیدیم که با یک پاس عرضی و حرکت توی عمق کریمی و خلاقیت فردی او به گل رسیدیم ، هر چند که بعد از این گل هم ما و هم اماراتی ها چندین موقعیت خوب گلزنی داشتن .
اگه بخوام به بازیکنها و عملکردشون اشاره داشته باشم باید بگم که رحمتی توی دروازه خوب بود . خط دفاع روز نسبتا آروم و خوبی رو داشت اما قرار گرفتن پژمان نوری تو جناح چپ یه کم عجیب بود ! نکونام اصلا اونی نبود که انتظارش رو داشتم . خیلی توپ خراب کرد . احساس کردم که خیلی خسته هست . کریمی اما یه چیز دیگه بود و باید اذعان داشت و گفت که خدایا این جادوگر رو از ما نگیر . خلعتبری هم در مدت حضورش در بازی هر چند که تا حدودی عصبی بود اما خوب بود و اینکه یادمون نره که کعبی هم از ستاره های ما بود .
صد البته اینکه تیم ما در نیمه اول بسیار کند و ناهماهنگ و بی روحیه بود و تنها در نیمه دوم تا حدوی به خودش اومد .
با این اوصاف هنوز از تیم ملی چیز خاصی ندیدم . ما هنوز مثل قدیم داریم بازی می کنیم در حالیکه ابزارهای گلزنی از این طریق رو نداریم .
امیدوارم تیم به جام جهانی صعود کنه اما با این وضع هیچ فایده ای نداره که به جام جهانی بریم مگه اینکه بعد ها افشین قطبی تیم ملی رو متحول کنه .
البته این رو بگم که اگه این بازی رو نمی دیدن هم چیزی رو از دست نمی دادین !

 

/ 3 نظر / 20 بازدید
فرزاد

امیدوارم نریم جام جهانی اگه صعود کنیم اون وقت دیگه این مسئولین خدار رو بنده نیستن !!!!!!!!

نیما

نکونام که خدائیش مثل همیشه نبود. اما به نظرم شجاعی نسبت به بازی با امارات بهتر بود. بازی آخرمون خیلی خیلی حساس شد. امیدوارم همه ی بچه ها مقابل کره بهترین بازیشونو ارائه بدن.

سهراب بوقی

فعلا از برزخ سئول بياييم بيرون شانس آورديم